Logo

TARİHÇE

TARİHÇE Tarihçe Tarihçe

TARİHÇE

       BAL-Pİ GIDA 1995 yılında kurulmuştur ve o tarihten itibaren hızla gelişmektedir. Bursa Hasanağa Organize Sanayi Bölgesinde, en son teknolojiler kullanılarak inşaa edilen modern işletme tesislerinde faaliyetlerini sürdürmektedir.

       Dünya ve ülkemiz nüfusunun artması, gıdaların tüketiminin çoğalması, dondurulmuş gıdaların saklanması, hijyenik koşullar, dünya ticaretinin globalleşmesi gibi bir çok konu ele alındığında işletmemizin doğru zamanda ve doğru konuda yapılandırıldığını emin adımlarla her geçen gün büyüyerek, geleceğe güvenle baktığımızı belirtmeliyiz.

       Geleceğe güvenle bakmak için geçmişimizi unutmamalıyız. Bal-Pi Gıdayı oluşturan Sn. Nedim Balıkçılar ve Sn. Mehmet İhsan Başbalıkçı balıkçılık konusunda yüzyıllık geçmişe sahip Bursa Balıkçılık'ında sahipleridirler. 1900'lü yılların başında rahmetli Dedelerimiz Recep Ağa ve Mehmet Ağa balıkçılık mesleğine başlamışlar. Bursa ve çevresinde toptan balık ticareti yapmışlardır. O yıllarda dünyanın ve ülkemizin içinde bulunduğu zor şartlarda ellerinden gelen gayreti göstererek, balıkçılık mesleğini sürdürmüşler ve oğulları İsmet Balıkçılar ve Recep Başbalıkçı'ya devretmişlerdir. 1959 yılında ülkemizde şirketler kanununun çıkmasıyla 1960 yılında babalarımız Bursa Balıkçılık kollektif şirketini kurmuşlardır. Rahmetli büyüklerimizi şükran ile anıyoruz. Bizlerde Bursa Balıkçılık kollektif şirketinde halen toptan balık ticareti faaliyetlerimizi şehrimiz ve ülkemiz genelinde sürdürmekteyiz.

      Gerek kollektif şirket mevzuatının günümüz ticaretine uygun olmaması, gerekse gıda ve dış ticaret konusunda iştigal edebilmek için 1995 yılında Bal-Pi Gıda'yı kurmuş bulunmaktayız.

       Rahmetli dedelerimizden ve babalarımızdan 3. kuşak olarak bize miras kalan ata mesleğimiz, şimdilerde 4. kuşak Yiğit Balıkçılar ve Mert Balıkçılar'ında katılımı ile gelecek nesillere de taşınmaktadır.